Mapa strony
Strona Główna / BON TURYSTYCZNY

BON TURYSTYCZNY

 1. Komu przysługuje bon turystyczny?

  Z bonu turystycznego skorzystasz, jeśli posiadasz co najmniej jedno dziecko do 18 roku życia. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Na dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje więcej, bo aż 1000 zł.

  Podobnie jak w programie „Rodzina 500 Plus”, bon przysługuje niezależnie od poziomu dochodów. Z bonu turystycznego będzie mogło skorzystać niemal 6,5 miliona polskich dzieci, w tym także dzieci rodziców pracujących za granicą.

 2. Jak otrzymam bon turystyczny?

  Bon turystyczny zostanie dla Ciebie wygenerowany w systemie teleinformatycznym, po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).
  Bon, w formie unikalnego, 16-cyfrowego numeru, otrzymasz za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany przez Ciebie numer telefonu lub adres poczty elektronicznej. Numer ten okazujesz podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu. I już możesz cieszyć się wakacjami ze swoimi dziećmi!
  Tutaj znajdziesz film instruktażowy, jak to zrobić krok po kroku.

 3. Jak zrealizować bon?

  Podaj kod obsługi płatności, gdy będziesz płacić za usługi w naszym obiekcie (również jako zaliczka rezerwacyjna). Kod obsługi płatności podajesz osobie przyjmującej płatność albo rezerwację. Ustal z jaką kwotę chcesz zapłacić za pomocą bonu. Po wprowadzeniu kodu bonu oraz kwoty przez naszego pracownika do specjalnego systemy poprosimy Ciebie o podanie kodu potwierdzający płatność. Kod ten otrzymasz esemesem na numer telefonu, który podałeś podczas aktywacji bonu na PUE ZUS. Jeśli kwota dostępna w ramach bonu jest niższa niż wartość usługi, dopłać w inny sposób. Brakującą część płatności możesz zapłacić np. gotówką lub przelewem.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie https://bonturystyczny.polska.travel/ oraz na stronie internetowej ZUS www.zus.pl.